دوره آموزشی پدافند غیرعامل در شهرستان منوجان پنج شنبه 27  تیرماه 1398 با حضور جناب آقای سلاجقه مدیرکل محترم پدافند غیرعامل برگزار گردید.
در این دوره آموزشی یک روزه که با ریاست جناب آقای سلاجقه مدیرکل محترم پدافند غیرعامل استانداری کرمان برگزار گردید به شرح وظایف اداره کل پدافندغیرعامل استانداری و در مقیاس کوچکتر شورای پدافند غیرعامل در شهرستانها پرداخته شد. مدیرکل پدافندغیرعامل حفظ دارایی های شهرستانها را اولویت اول شورای پدافندغیرعامل شهرستان عنوان کرد و افزود قدم اول حفظ این دارایی ها شناسایی و طبقه بندی آنهاست و در ادامه به انواع تهدیدات که شامل تهدیدات بیولوژیکی بیو تروریسمی و غیره اشاره نمودند و خاطرنشان کردند که همیشه پیشگیری کم هزینه تر از درمان است و با کوچکترین هوشیاری میتوان از بزرگترین رخدادهای تلخ جلوگیری نمود سلاجقه اظهار امیدواری کرد که بتوان در کشور در تمامی زمینه ها توصیه های سازمان پدافندغیرعامل کشور مد نظر قرار گرفته شود تا کشور از تهدیدات دشمنان در امان قرار گیرد.
در پایان دوره آموزشی مدیرکل محترم پدافند غیرعامل از برخی زیرساختهای شهرستان منوجان ازجمله منبع آب شرب شهر بازدید و توصیه های لازم را به عمل آوردند.
.