نقش بارز صدا و سیما در حوزه پدافند غیر عامل با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مناسب برای جامعه
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: نقش صدا و سیما در حوزه پدافند غیرعامل و مقابله با برنامه های دشمن، با آموزش همگانی و آماده کردن ذهن مردم بسیار مهم است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ملانوری در بازدید اعضای شورای پدافند غیرعامل استان از سازمان صدا و سیما افزود: پدافند غیرعامل به دلیل نگاه معاندین برای حضور در کشور و تلاش برای ضربه زدن به نظام بسیار مهم است کما اینکه بلحاظ زیرساختی در کشور طی 40 سال گذشته توفیقات خیلی خوبی کسب کرده ایم و رسیدن به چهل سالگی نیز نشانه بلوغ است.
وی با اشاره به زیرساخت های مهم استان کرمان هم به عنوان فرصت و هم به عنوان تهدید اظهار داشت: استان کرمان بلحاظ موقعیت جغرافیایی در مسیر جنوب به شمال کشور و داشتن زیرساخت های مهمی چون فرودگاه های فعال، خطوط ریلی، جاده های ترانزیتی و نقاط اتصال با مرزهای جنوبی کشور باید بلحاظ بحث های پدافند غیر عامل مورد توجه قرار گیرد.
ملانوری خاطرنشان کرد: حوزه رسانه و صدا و سیما بلحاظ جایگاه اطلاع رسانی و آگاهی دهی و نیز بعنوان پل ارتباطی بین خدمت رسانان و مردم در جهت دهی امر مطالبه گری و فرآیند توسعه همه جانبه مهم است و در دوره کنونی که جنگ روانی دشمن از طریق رسانه ها شدت یافته است؛ نقش صدا و سیما بسیار مهم و حیاتی است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: وقتی برای پدافند غیرعامل آماده می شویم آموزش همگانی و آماده کردن ذهن مردم توسط رسانه ها مهم است و درخواست ما از صدا و سیما این است که با سرعت، فضا و امکانات بیشتر و بهتر خدمات نظام را برای مقابله با اقدامات دشمن به مردم اطلاع رسانی کند.
مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان نیز در این بازدید افزود: در سطح استان دارای 364 ایستگاه رادیویی و تلویزیونی هستیم که هر کدام از آن ها دچار اختلال شود بخشی از مردم را ناراضی می کند.
علیرمضانی اظهار داشت: در راستای پدافند غیر عامل تاکنون 10 برنامه تلویزیونی و 10 برنامه رادیویی جمعا به میزان 2000 دقیقه از ابتدای امسال از طریق صدا و سیمای استان کرمان پخش شده است.